SNBBESKYDY =>> RIDERS 4 RIDERS
 Dnešní datum: 27. 06. 2017   | Hlavní stránka | Fotogalerie | Návštěvní kniha |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Sdružení
Členství
S4F shredpark Bílá
Taros snowpark
Výuka zimních sportů
Fotogalerie
Video
Hudba
Návštěvní kniha
Akce
Kalendář akcí
Jezdci
Členové
Snowboardová akademie
Stavba snowparků
Dary
Kontakt
Download
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
  Reklama
  Nejčtenější články

Databáze je prázdná!

  Odkazy
www.skibila.cz
www.winterschool.cz
www.freeride.cz
www.snowboarding.cz
www.lysahora.cz
www.hornibecva.cz
www.ubytovani-beskydy.com
www.hornibecva.com
http://www.svarecky-obchod.cz
http://www.superjeans.cz
http://www.mzone.cz
http://www.trampoliny.info
http://www.zastreseni-bazenu.org
http://www.maneoshops.cz
  Informace
o.s. Snowboarding Beskydy
Copyright o.s. Snowboarding Beskydy 2004
PHPRs - red. systém
  Info
IP adresa:54.145.94.234
Datum:27. 06. 2017
Čas:03:57
Svátek má:Ladislav
  Zobraz čtenáře
Neznámý čtenář
* Mezinárodní dětská zimní olympiáda - byli jsme u toho :o)
Vydáno dne 28. 02. 2009 | přečteno: 3286x

Ve dnech 19.2 – 22.2 2009 se uskutečnila ve Švýcarsku Mezinárodní dětská zimní olympiáda. Vedli jsme Zlínskou výpravu a nyní Vám přinášíme report Aleše Závorky jako trenéra.

HORNÍ BEČVA, KEŇA, PAKISTÁN, ČÍNA, KOREA, AUSTRÁLIE, ŘECKO, GHANA, SLOVENSKO, MAĎARSKO, SLOVINSKO, RAKOUSKO, ŠVÝCARSKO, USA, KANADA, NĚMECKO, POLSKO, ESTONIE, LITVA, UKRAINA, RUSKO

Mezinárodní dětská zimní olympiáda

VEVEY – MONTREUX – RIVIERA

Dne 18.2.2009 byla vyslána Zlínská výprava do Švýcarského MONTREUX, aby se zúčastnila mezinárodní zimní olympiády dětí a mládeže. V této velkolepé olympiádě bojovalo o cenné kovy 21 států celého světa. O medaile bojovali lyžaři, snowboardisté, běžkaři, curlingisté a krasobruslařky.

Po III. ZODM ve Zlínském kraji v roce 2008, jsme byli pověřeni nominací snowboardového týmu který, bude reprezentovat Českou Republiku ( Zlínský kraj ). Nominováni byli tito reprezentanti:

Michaela Proroková Horní Bečva
Martin Jurajda Horní Bečva
Ivo Gregov Rožnov pod Radhoštěm
Viktorie Černíková Rožnov pod Radhoštěm ( Opava )

Michaela, na III. ZODM obsadila v obřím slalomu 3. místo a v Dual slalomu 4. místo. Martin se zúčastnil lokálních závodů, ve kterých exceloval. Ivo za dobu existence snowboardové akademie absolvoval spoustu závodů včetně O2 rooki tour, winterfresch serie, 4x4 český pohár a v neposlední řade byl v nominaci na III. ZODM. Viktorie byla nejmladší účastnicí naší nominace, tyto závody byly její první a předvedla celému světu, že to opravdu myslí vážně.

Do MONTREUX jsme dorazili 19.2.2009 ubytovali jsme se ve čtyřhvězdičkovém hotelu MAJESTIC SUISSE, večer následovalo oficiální zahájení olympijských her.

V pátek, nás z malebného městečka MONTREUX vyvezla zubačka. Po hodině jízdy jsme byli vysazeni v Nesquik parku LES ROCHES-DE-NAYE ve výšce 2000 m.n.m. Ve skvěle připravené trati probíhal lyžařský závod v obřím slalomu. Byla nám dána možnost otestovat trať pro sobotní kvalifikaci v bordercrossu. Po obědě jsme se vrátili na hotel a začali s přípravou snowboardů, na sobotní klání.

Během sobotního dopoledne proběhlo první a druhé kolo obřího slalomu, na startu se sešlo 20 dívek a 40 chlapců. Největší naděje byly vkládány do Michaely, bohužel zdravotní problémy jí nedovolily odstartovat . Dle dosahovaných časů by byla Míša pro konkurenci tvrdým oříškem. V kategorii děvčat se objevovaly propastné rozdíly.
Nejrychlejší Rakušanka TAUBER Theresa s Insbrucku projela trať v čase 00:36.25 oproti Polky JÓZEFIAK Adrianna s Leszerna, která se do cíle dostala po čase 2:18.10. Viktorie dosáhla úctihodného času 00:48.94 tento čas ji zajistil 9.místo. Ivo byl v perfektní kondici a připraven bojovat o cenné kovy.

Bohužel Rakušané s Insbrucku předvedli výkon tající dech, nejlepší závodník THONHAUSER Andreas zajel čas 00:35.62. Ivo dosáhl času 00:44.34 a umístil se na 17.místě. Rozdíl mezi Andreasem a Ivem byl 00:26.01.
Kategorie chlapců byla natolik vyrovnaná, že rozhodovaly vteřinky. O nejhorší čas se postaral Maďarský borec 01:23.27, Keňan SHAH Sanjay z Nairobi zajel trať v čase 01:17.79. Martin v prvním kole upadl a byl diskvalifikován, v druhém kole zajel na výbornou jeho čas byl 00:49.19 nebýt diskvalifikace obsadil by 21.místo.

Sobotní odpoledne patřilo kvalifikaci do bordercrossu, startovalo 22 děvčat a 45 chlapců. Viktorie startovala jako jedenáctá a start ji vyšel na výbornou, přidala bezchybnou jízdu a toto ji zajistilo 8.místo. Do finále postupovalo 16 závodnic. Ivo startoval jako první, ve spodní části udělal nepatrnou chybu a dosáhl času 01:01.45 bohužel tento čas stačil na 17.místo. Rozdíl mezi postupovým 16.místem a Ivovým 17 byl 00:00.11.
Martin předvedl jeden z nejlepších startů, nájezdová stopa do první zatáčky nebyla optimální a ošklivě upadl. Po pádu plném kotrmelců zůstal ležet na trati, po několika vteřinách absolutního ticha se zvedl a otřesen pokračoval v závodě, za tenhle kousek dostal odměnu v podobě aplausu, který ho doprovázel až do cíle, jeho čas 01:46.87.

Do nedělního finále se dostala pouze Viktorie, Ivo byl připraven jako náhradník v případě, že by někdo z postupujících finále neabsolvoval. Počasí po oba dny bylo k závodníkům nakloněno, ale v neděli nikoli. Pro silný vítr a sněžení byly všechny nedělní závody zrušeny. Konečné výsledky pro bordercross byly brány s kvalifikace.

Výsledky:

obří slalom děvčata
1. Rakousko Innsbruck, 2. Rakousko Innsbruck, 3. Rakousko Innsbruck. Česká republika 9.místo.

obří slalom chlapci
1. Rakousko Innsbruck, 2. Rakousko Innsbruck, 3. Rakousko Innsbruck. Česká republika 17.místo.

boardercross děvčata
1. Rakousko Innsbruck, 2. Slovinsko Maribor, 3. Rakousko Innsbruck. Česká republika 8.místo.

boardercross chlapci
1. Austrálie Woollahra, 2. Austrálie Woollahra, 3. Austrálie Woollahra,. Česká republika 17.místo.

Ve večerních hodinách proběhlo slavnostní zakončení her, děti si mezi sebou vyměňovaly různé odznáčky a další maličkosti a celé to bylo završeno diskotékou.

Poděkování patří hlavně Lyžařskému areálu U Sachovy studánky, za poskytnutí prostoru pro trénování a za vstřícnost při stavbě tréninkových tratí. Lyžařské a snowboardové škole za poskytnutí technických prostředků. Obec Horní Bečva, Hotel Valaška, ski servis a půjčovna Zdeněk Prorok.

Za Snowboardovou akademii Závorka Aleš

Fotografie najdete v fotogalerii ve složce 08_09_mezinarodni_olympiadaDaM


Článek otevřen! | Vložil: Freestyle | Informační e-mailVytisknout článek | Zavřít článek>>>

  Novinky

10.12.2012: Chceš se stát instruktorem?
Přihlaš se na do kurzu, který proběhne na začátku ledna ve Velkých Karlovicích. Pokud již instruktorem jsi a hledáš práci napiš na info@winterschool.cz .

30.01.2012: Zitra se jede slalom
Držíme palce dětem z naší snowboardové akademie. Doufáme v nějakou medaili :o)

  Anketa
Poraďte co by jsme měli ve snowparku zlepšit

Více skoků
1711  (1711 hl.)
Více zábradlí
1590  (1590 hl.)
Více přírodních překážek
1611  (1611 hl.)
Takhle je to ok
1554  (1554 hl.)
Samostatný vlek
1566  (1566 hl.)
Chill out zónu
1509  (1509 hl.)

Celkem hlasovalo: 9541

  Partneři
http://www.shredforfun.cz/

http://www.skibila.cz/


www.taros-nova.czwww.pieps.czwww.skisachovka.czwww.hornibecva.cz
Web site powered by phpRS

o.s. Snowboarding Beskydy